Pārlekt uz galveno saturu

Sīkdatņu lietošana

Dārzkopības institūta (turpmāk – DI) tīmekļa vietnes pilnvērtīgai funkcionalitātei tiek izmantotas sīkdatnes (no angļu valodas “cookies”). Apmeklējot DI tīmekļa vietni, apmeklētājam tiek attēlots informatīvs paziņojums par sīkdatņu izmantošanu. Turpinot lietot DI tīmekļa vietni, apmeklētājs apstiprina, ka ir informēts par sīkdatņu izmantošanu.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, ko izmanto tīmekļa vietne un kas tiek pārsūtīta uz apmeklētāja ierīces (datora, viedtālruņa, planšetes) pārlūkprogrammu (piemēram, “Google Chrome”, “Internet Explorer”, “Firefox”, “Opera” u.c.) brīdī, kad apmeklētājs apmeklē tīmekļa vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes identificē apmeklētāja iekārtu un ļauj saglabāt informāciju par iepriekš mājaslapā meklēto informāciju, valodu, lapas mērogu u.c. Sīkdatnes neizpauž apmeklētāja identitāti, kā arī nevāc un neapkopo citu svarīgu informāciju, kura atrodas uz apmeklētāja iekārtas.

Kā DI izmanto sīkdatnes?

DI tīmekļa vietnēs tiek izmantotas sīkdatnes, lai:

  • turpmāk nerādītu sīkdatnes paziņojumu;

  • atpazītu konkrētas tīmekļa vietnes apmeklētāja iekārtu un uzlabotu lietotāja vietnes lietošanas pieredzi;

  • apkopotu informāciju par to, kā apmeklētājs ir lietojis vietni. Sīkdatņu informācija par apmeklētāju tiek uzkrāta anonīmā formā, kas novērš iespēju to identificēt;

  • nodrošinātu iespēju kopīgot vietnes saturu ar trešo pušu tīmekļa vietnēm vai skatīt uz trešo pušu izvietoto videoklipu saturu.

 

Kāda veida sīkdatnes izmanto DI?

 

 

Kā kontrolēt sīkdatnes?

Lielākā daļa tīmekļa pārlūkprogrammu nodrošina iespēju apmeklētājiem kontrolēt un dzēst sīkdatnes. Jāņem vērā, ja sīkdatnes tiek noraidītas vai izdzēstas, lietotājam var nebūt iespējas pilnvērtīgi un ērti lietot DI tīmekļa vietņu funkcionalitāti.

Apmeklētājam ir iespēja atteikties no “Google Analytics” sīkdatnēm, lejupielādējot un uzstādot papildrīku Google Analytics Opt-out Browser Add-on.

Papildu informāciju par sīkdatnēm, tostarp par to, kādas sīkdatnes lietotāja iekārtā ir iestatītas un kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt vietnē www.aboutcookies.org


 

Kā ar mums sazināties?

Ja jums ir kādi jautājumi, ierosinājumi vai sūdzības saistībā ar to, kā mēs apstrādājam sīkdatnes, lūdzam sazināties ar DI pa sekojošu e-pastu: darzkopibas.instituts@llu.lv