Pārlekt uz galveno saturu

Sācies intensīvs darbs vēsturisko dārzu maršrutu izstrādē Latvijā un Lietuvā

Projekta partneri Rundālē

Divas dienas, 27. un 28. septembrī, projekta „Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu un produktu atjaunošana: vēsturisko dārzu tūrisms” partneri tikās Dobelē un Rundālē, lai pārrunātu pirmos projekta rezultātus, apsekojot vēsturiskos dārzus, un diskutētu par plānotajām aktivitātēm. Projektā piedalās Lietuvas lauksaimniecības un mežsaimniecības pētniecības centra Dārzkopības institūts, Dārzkopības institūts (Latvija), Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, Lietuvas lauku tūrisma asociācija, Kauņas rajona muzejs un Rundāles pils muzejs.

Kopīgais projekta mērķis ir vairot seno dārzaugu kolekciju pievilcību un pieejamību. Tā kā viena no projekta aktivitātēm ir izveidot vēsturisko dārzu maršrutu tūristiem, šobrīd projekta partneri ir veikuši apjomīgu vēsturisko dārzu izpēti Latvijā un Lietuvā un sākuši analizēt, kuros no tiem ir vēsturisko augu stādījumi un kuri tiks iekļauti tūrisma maršrutā.

Tikšanās laikā projekta partneri iepazinās ar Dārzkopības institūta dārzu un Rundāles pils dārzu un teritoriju, kur izveidoti vēsturisko šķirņu augļu un citu augu dārzi. Tāpat arī tika apmeklēti potenciālie divi tūrisma objekti, kas iedvesmoja ar savu daudzveidību, dažādību un atvērtību.

“Zemnieku saimniecība, dendrārijs “ Vilki” ir saimniecība, kas tūrismā iesaistījās vien šā gada vasarā, bet jau ir ar ļoti lielu potenciālu un atvērtību tūrismam. Saimniecībā ir jauns krāšņumaugu un augļu koku stādījums, kā arī ir augļu koki, kas stādīti 1930.gados. Sastopami arī veci dekoratīvie krūmi.  Savukārt Bruknas muiža pārsteidza ar renesanses stila dārzeņu un garšaugu/ārstniecības augu  dārzu, ko uztur muižas iedzīvotāji. Lielākā daļa no 20 ha platības ir jauni stādījumi, kuros var redzēt reti satopamus kokus. Muižas teritorijā ir jaunizveidota baznīca,” stāsta Dārzkopības institūta projekta vadītāja Solvita Zeipiņa.

Projekts „Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu un produktu atjaunošana: vēsturisko dārzu tūrisms” tiek īstenots Interreg Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros no Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF).

Pievienots 03/10/2017