Pārlekt uz galveno saturu

"Ābeļu un aveņu selekcijas materiāla novērtēšana integrēto lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanai” nākamā posma īstenošana

logo
Projekta numurs
10.9.1.-11/17/332
Projekta sākums
Projekta beigas
Projekta vadītājs

No 2019. gada 2. janvāra Dārzkopības institūta (DI) zinātnieki uzsāk projekta „Ābeļu un aveņu selekcijas materiāla novērtēšana integrēto lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanai” kārtējā posma īstenošanu.

Projekta mērķis ir veikt ābeļu un aveņu selekcijas materiāla izvērtēšanu, lai iegūtu jaunas Latvijas apstākļiem piemērotas šķirnes integrēto lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanai. Tā ietvaros veiktie pētījumi norisinās Dobelē.

Izmantojot DI ābeļu un aveņu selekcijas programmas ietvaros uzkrāto selekcijas materiālu, projektā tiek veikta 2835 ābeļu un aveņu hibrīdu novērtēšana gadā pēc sugas audzēšanai un izmantošanas veidam nozīmīgām pazīmēm.

Tiek organizēti informatīvi pasākumi, nodrošinot iespēju Latvijas augļkopju asociācijas pārstāvjiem un citiem lauksaimniekiem iepazīties ar ābeļu un aveņu selekcijas materiālu uz lauka un saņemt DI selekcionāru konsultācijas. Ar aktuālajiem pētījumu rezultātiem interesenti regulāri tiek iepazīstināti DI organizētajās Lauku dienās, semināros, izstādēs, kā arī periodikā publicētajos materiālos. Visiem uzņēmumiem, kuri darbojas augļkopības apakšnozarē, projekta rezultāti ir pieejami bez maksas.

Zinātnieku uzdevums arī ir sagatavot pārskatu par ābeļu un aveņu selekcijas materiāla novērtēšanu integrēto lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanai un līdz nākamā gada 20. janvārim iesniegt to Latvijas Augļkopju Asociācijai.

Projekta rezultāti tiks publicēti 2020. gada 1. februārī interneta vietnē http://www.darzkopibasinstituts.lv/lv/projekti.

Finansējuma apjoms
49351,35 Euro
Finansējuma avots
Nacionālais finansējums
Institūta loma
Projekta vadošā institūcija
Pielikums Izmērs
Programmas atskaite par 2019. gadu 2.01 MB
Statuss
Aktīvs
Pievienots 04/01/2019