Pārlekt uz galveno saturu

Jaunu plūmju šķirņu audzēšanas iespējas dažādos Latvijas reģionos ar inovatīvu vainagu veidošanas sistēmu

logo
Projekta numurs
17-00-A01620-000006
Projekta sākums
Projekta beigas
Projekta vadītājs

LAD projekta “Sadarbība” apakšpasākumas „Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei” (16.2.) projekts “Jaunu plūmju šķirņu audzēšanas iespējas dažādos Latvijas reģionos ar inovatīvu vainagu veidošanas sistēmu”

Projekta mērķis ir jaunas un vēl saimniecībās nepārbaudītas audzēšanas tehnoloģijas kombinācijā ar jaunu, vēl reģionos nepārbaudītu plūmju šķirņu ieviešanu, pārbaudot to augšanas un ražošanas iespējas. Pārbaudīt jauno šķirņu audzēšanas atšķirības integrētajā un bioloģiskajā audzēšanas sistēmā. Pētījuma saimniecības izvēlētas dažādos Latvijas reģionos (Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē). 

Ar pētījuma rezultātiem būs iespējams iepazīties saimniecībās rīkotajās informatīvajās dienās (iepazīties ar projekta realizācijas gaitu); rekomendācijas par inovatīvo tehnoloģiju vainagu veidošanā regulāri tiks nodoti Latvijas komercaugļkopjiem; kā izglītojošs pētījums prezentēts/ demonstrēts lauksaimniecības profesionālo skolu audzēkņiem, LLU Lauksaimniecības fakultātes studentiem, LLKC un citos dārzkopības izdevumos. 
Ieguvums dārzkopības sektoram – atjaunot plūmju audzēšanas tradīcijas Latvijā, ieviešot progresīvas tehnoloģijas un jaunas šķirnes integrētajā un bioloģiskajā augļkopībā. 

picture

Projekta partneri:

  • SIA LLU MPS „Vecauce”;
  • LLU APP Dārzkopības institūts;
  • ZS „Cīrulīši”;
  • Pašnodarbinātā persona Kristīne Kaņepēja. 

Projekta rezultāti tiks publicēti projekta beigu posmā. Informācijas par projekta gaitu un lauka dienām tiks publicēta EIP tīklā un Dārzkopības institūta mājaslapā.

Finansējuma apjoms: 92102,76 EUR, no tā Dārzkopības institūta daļa 27185,06 EUR

Dokumentācijas uzglabāšana: 31.12.2028.

logo

Finansējuma apjoms
92102,76 EUR
Finansējuma avots
Nacionālais finansējums
Institūta loma
Projekta vadošā institūcija
Statuss
Aktīvs
Pievienots 15/10/2020