Pārlekt uz galveno saturu

Tehnoloģijas Lauksaimniecībā 2020 un nākotnē

aptauja

Attēla autors: No DI arhīva

Projekts ATLAS un Dārzkopības institūts ar partneriem Latvijā aicina lauksaimniekus piedalīties aptaujā un atbildēt uz jautājumu: “Kas virzīs lauksaimniecības tehnoloģiju attīstību 2020. gadā un turpmāk?”

Aptauja atrodama šeit: “What drives AgTech in 2020 and beyond?” (angļu valodā). Informācija par aptauju atrodama arī projekta ATLAS mājas lapā.

Aptaujā tiek lūgts izvēlēties (atķeksēt) TOP trīs tehnoloģiju virzītājus lauksaimniecībā no piedāvātā saraksta:
-    5G;
-    Artificial Intelligence (Mākslīgais intelekts);
-    Autonomous vehicles (autonomie transportlīdzekļi);
-    Blockchain (Blokķēdes - decentralizēta piekļuves un darbības iespēja vienlaicīgi, vairāk skaidrojumu skatīt, piemēram, šeit);
-    Interoperability (mašīnu, sensoru un datu analīzes instrumentu savietojamība);
-    IoT jeb “Internet of things” (lietu internets - lai rastu skaidrojumu par to skatiet informāciju, piemēram, šeit);
-    Mobile devices (mobīlās ierīces, viedierīces);
-    Remote sensing (attālinātās piekļuves iespējas ierīcēm u.t.l.).

Projekta “ATLAS” virsmērķis ir attīstīt atvērtu digitālo pakalpojumu platformu, kas izmantojama lauksaimniecībā, un izveidot ilgtspējīgu ekosistēmu inovatīvai uz datiem balstītai lauksaimniecībai, izmantojot digitālo pakalpojumu platformu. Digitālā pakalpojumu platforma ļaus elastīgi kombinēt lauksaimniecības mašīnas un agregātus, sensoru sistēmas un datu analīzes instrumentus, lai pārvarētu problēmas, kad apgrūtināta mašīnu, sensoru un datu analīzes instrumentu savietojamība, un ļautu lauksaimniekiem ilgtspējīgā veidā palielināt produktivitāti, izmantojot vismodernākās digitālās tehnoloģijas un datus.

Aptauja tiek veikta ES Horizon 2020 pētniecības un inovāciju programmas projekta “Agricultural Interoperability and Analysis System” jeb ATLAS (Savietojamības un datu analīzes sistēma lauksaimniecībā) Nr. 857125 ietvaros, kura realizācija Dārzkopības institūts piedalās sadarbojoties Latvijā ar Latvijas augļkopju asociāciju un Latvijas bioloģiskās lauksaimnniecības asociāciju.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No 857125.

ES karogs

Pievienots 18/03/2020