Pārlekt uz galveno saturu

Savietojamības un datu analīzes sistēma lauksaimniecībā (ATLAS)

ES karogs
Projekta numurs
857125
Projekta sākums
Projekta beigas
Projekta vadītājs

Finansējuma apjoms: 12 890 976.25 Euro, no tā Dārzkopības institūta finansējuma apjoms: 112 812,50 Euro

Projekta anotācija:
Projekta “ATLAS” virsmērķis ir attīstīt atvērtu digitālo pakalpojumu platformu, kas izmantojama lauksaimniecībā, un izveidot ilgtspējīgu ekosistēmu inovatīvai uz datiem balstītai lauksaimniecībai, izmantojot digitālo pakalpojumu platformu. Digitālā pakalpojumu platforma ļaus elastīgi kombinēt lauksaimniecības mašīnas un agregātus, sensoru sistēmas un datu analīzes instrumentus, lai pārvarētu problēmas, kad apgrūtināta mašīnu, sensoru un datu analīzes instrumentu savietojamība, un ļautu lauksaimniekiem ilgtspējīgā veidā palielināt produktivitāti, izmantojot vismodernākās digitālās tehnoloģijas un datus. Digitālā pakalpojumu platforma definēs pakalpojumu arhitektūru, kas nodrošina iekārtu un programmatūras sadarbspējas slāņus, kas ļauj iegūt un koplietot datus no daudziem sensoriem, un datu analīzi, izmantojot vairākas īpašas datu analīzes pieejas. Priekšrocības, ko sniedz uz datiem balstīta lauksaimniecība, tiks demonstrētas eksperimentālos pētījumos, izmantojot digitālā pakalpojuma platformu “ATLAS”. Ap šiem eksperimentālajiem pētījumiem tiks izveidoti tā sauktie “inovācijas centri” - galalietotāju, pakalpojumu sniedzēju, pētnieku un politikas veidotāju tīkls lauksaimniecības vērtību ķēdē, lai izmantotu digitālās lauksaimniecības priekšrocības plašākā auditorijā. Lai sniegtu pakalpojumus, izmantojot platformu, piesaistīs inovācijām atvērtus uzņēmumus. Ar zināšanām, kas iegūtas no šiem eksperimentālajiem pētījumiem, “ATLAS” sniegs nozīmīgu ieguldījumu nākamās paaudzes datos balstītās lauksaimniecības standartu definēšanā.

Projekta mājaslapa: https://www.atlas-h2020.eu/

  • Projekta ATLAS ziņu lapu Nr. 1 (angļu val.) skatīt šajā saitē.
  • Projekta ATLAS ziņu lapu Nr. 2 (angļu val.) skatīt šajā saitē.
  • Projekta ATLAS ziņu lapu Nr. 3 (angļu val.) skatīt šajā saitē.

Aicinām piedalīties APTAUJĀ par lauksaimniecības nozares situācijas novērtējumu un attīstības virzieniem. Lai piedalītos aptaujā, apmeklējiet šo saiti.

Projekta vadošais partneris:
FRAUNHOFER GESELLSCHAFT ZUR FOERDERUNG DER ANGEWANDTEN FORSCHUNG E.V. ,Vācija

Projekta koordinators: Dr. Stefan Rilling, stefan.rilling@iais.fraunhofer.de

Projekta vadītājs no partnera, Dārzkopības institūta puses: Dr. agr. Edgars Rubauskis edgars.rubauskis@llu.lv

Projekta partneri no Latvijas:

Projekta konsorciju veido 30 partneri, kas pārstāv Vāciju, Grieķiju, Šveici, Rumāniju, Itāliju, Spāniju, Beļģiju un Latviju.

Projekta ATLAS partneri:

Sekojiet līdzi projekta informācijai sociālajos tīklos:

karogs

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020  research and innovation programme under grant agreement No 857125

Finansējuma apjoms
12 890 976.25 EUR
Finansējuma avots
Horizon2020
Institūta loma
Partneris
Statuss
Neaktīvs
Pievienots 02/11/2019